Πληγώθηκαν τα Trikala Basket από την Λαμία

Την ήττα με σκορ 96-103 γνώρισαν τα Trikala Basket στο Δημοτικό Κλειστό από τον Έσπερο Λαμίας μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και το διατηρούσαν ως το τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι παίκτες του Χάρη Φόρου με την ώθηση εκατοντάδων θεατών που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και βρέθηκαν στις εξέδρες, κατάφεραν να περάσουν μπροστά περίπου ένα λεπτό πριν τελειώσει το ματς αλλά τελικά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το ροζ φύλλο στα Τρίκαλα.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 42-54, 65-76, 96-103

Τρίκαλα Βasket: Μήνου 13(3), Κολότσιος 3(1), Παπαχρήστος 14(1), Μοσχόπουλος, Ράπτης 19, Μπουργανός, Τριανταφύλλου 13(3), Ψύρρας, Δέσπος 11, Βαβάτσικος 17(1), Νίκολιτς 6

Εσπερος.Λ: Κυριακόπουλος 6(2), Βαζούκης 16(1), Τζόρτζεβιτς 27(1), Χατζηκυριακίδης 3(1), Μπακέας 3(1), Τεπετίδης 3(1), Προδρόμου 20(2), Παπαδάκης 14(3), Μαντικος 11(1)

Author: trikalanews