Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Ανάρτηση στο «facebook» από τον Άρη Μερεντίτη
Με μια ανάρτηση στην προσωπική του σελίδα στο «facebook» ο Δικηγόρος Άρης Μερεντίτης, σχολίασε τις τραγελαφικές καταστάσεις που έχουν δημιουργηθεί στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων.
Στην ανάρτηση, αναφέρει τα εξής:
«Πριν ένα χρόνο περίπου έπεσε ένας από τους πλατάνους στην κεντρική πλατεία. Στην θέση του ο Δήμος Τρικκαίων έριξε ωραιότατο τσιμέντο! Πριν λίγες μέρες έπεσε άλλος ένας πλάτανος. Ανεξάρτητα από τις αιτίες, η δημοτική αρχή πρέπει να φροντίσει να φυτευτούν νέα δέντρα. Η σκιά που απολαμβάνουμε εμείς σήμερα, είναι αποτέλεσμα μιας πρωτοβουλίας που πήρε κάποιος δήμαρχος πριν πολλές δεκαετίες.
Ο Δήμαρχος δεν πρέπει να κοιτάει μόνο τις επόμενες εκλογές, πρέπει να κοιτάει και τις επόμενες γενιές».
Που να «πήγαινε» και για …Δήμαρχος…