Προηγήθηκε αλλά ηττήθηκε 3-1 ο Ολυμπιακός από τη Μίλαν

Μέσα σε εννέα λεπτά ο Ολυμπιακός γκρέμισε ό,τι έχτισε στο πρώτο ημίχρονο και γνώρισε ήττα με 3-1 από την Μίλαν στο Σαν Σίρο για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε  με κεφαλιά του Γκερέρο στο 14', έχοντας καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μίλαν όμως στην επανάληψη και μετά το 70΄ αφού ισοφάρισε αρχικά στη συνέχεια ανέτρεψε και πήρε τη νίκη.

Ο Κουτρόνε έφερε το παιχνίδι στα ίσα 20 λεπτά πριν το φινάλε και οι Πειραιώτες δεν διαχειρίστηκαν την πίεση. Ακολούθησε στο 76' το 2-1 με τον Ιγκουαϊν, ενώ στο 79' πάλι ο Κουτρόνε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Ολυμπιακός στο τελευταίο 20λεπτο κατέρρευσε, έχοντας βέβαια και άλλη 11αδα σε σχέση με τον προηγούμενο αγώνα κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο): Ρέινα, Καλάμπρια, Σαπάτα, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Μπακαγιόκο, Μποναβεντούρα (54' Τσαλχάνογλου), Μπίγλια, Καστιγέχο (54' Κουτρόνε), Σούσο (80' Μπορίνι), Ιγκουαΐν.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Ζοζέ Σα, Τοροσίδης (78' Μεριά), Ρόντερικ, Σισέ, Κούτρης, Γκιλιέρμε, Νάτχο, Τουρέ (83' Φορτούνης), Φετφατζίδης, Ναουέλ, Γκερέρο.

Στο άλλο ματς : Μπέτις-Ντουντελάνς 3-0