Πρωτάθλημα με… «περίπατο» στο ΟΑΚΑ έκαναν οι Πειραιώτες

Το 45ο πρωτάθλημα της ιστορίας του πανηγυρίζει ο Ολυμπιακός, ο οποίος μετά από 2 χρόνια επέστρεψε στην κορυφή!

Οι «ερυθρόλευκοι» με το 2-1 κόντρα στην ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ, εξασφάλισαν μαθηματικά τον τίτλο 6 αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός έκανε… πλάκα κόντρα στην ΑΕΚ για 60 λεπτά αγώνα και επικράτησε… μόνο με 2-1 στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ.

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο με πολλές ευκαιρίες, αλλά επικράτησε μόνο με δύο γκολ του Ελ Αραμπί και του Καμαρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ανέβασε ρυθμούς και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ με τον Αραούχο, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει την ισοφάριση.