Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τις θέσεις του ΚΚΕ ανέπτυξε το μέλος της Ε.Π Θεσσαλίας Καϊκής Γιώργος στην πρώτη προεκλογική σύσκεψη για την ΚΟΒ Καλαμπάκας.
Αναφέρθηκε στα γενικότερα προβλήματα του λαού ακρίβεια, ανεργία, αυξήσεις στα είδη πρώτης ανάγκης, στην θέρμανση, ανατιμήσεις σε καθημερινή βάση αλλά και στα προβλήματα που απασχολούν την περιοχή, που πλήττουν ιδιαίτερα τους εργαζόμενους, τους επαγγελματίες, αγρότες, κτηνοτρόφους, γυναίκες, νεολαία.
Προχώρησαν στην δημιουργία επιτροπής στήριξης του κόμματος για τις εκλογές και θα συσταθούν και αλλες ανά κλάδο.
Με αφορμή τη σύσκεψη, έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα σε ένα ζεστό και ευχάριστο περιβάλλον.