Πρώτος εκτός έδρας βαθμός για ΑΟΤ

Σε αγωνιστικό χώρο "βούρκο", ο Α Ο Τρίκαλα πάλεψε στην Κέρκυρα και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από τους γηπεδούχους οι οποίοι έχουν υψηλές βλέψεις στο πρωτάθλημα. Ήταν ο πρώτος εκτός έδρας βαθμός και το πρώτο γκολ μακριά από τα Τρίκαλα την φετινή περίοδο. Η Κέρκυρα ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, σημείωσε ένα γκολ και έχασε αρκετές ευκαιρίες. Τα Τρίκαλα βελτιώθηκαν στην επανάληψη, είχαν υπομονή και κατάφεραν να κλέψουν τον πόντο.

20΄ 1-0. Η υπεροχή της Κέρκυρας στα πρώτα λεπτά του αγώνα, μετουσιώθηκε σε γκολ. Ο Κόντος εκτέλεσε φάουλ η μπάλα πήγε στον Σιατραβάνη και αυτός σκόραρε για τους «Φαίακες».

79΄1-1. Έφτασε στην ισοφάριση ο ΑΟΤ και ήταν και το πρώτο γκολ εκτός έδρας. Ο Γκουγκούδης από δεξιά σέντραρε και ο Συμελίδης με εντυπωσιακή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΑΟΚ Κέρκυρα (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Σανδραβέλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Κούρος, Κρητικός, Λινάρδος (69′ Βίγια), Σιατραβάνης, Κόντος (60΄Νίκιτς), Ζορμπάς (84΄Γεωργακόπουλος), Toυράμ

Α Ο Τρίκαλα (Θωμάς Γράφας): Ταϊρης, Συριόπουλος, Νιάρος, Πάνος, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Συμελίδης (94΄Κατσαντώνης), Γιουκαρής (74΄Γκατζολάρι), Γκουγκούδης, Καπός, Σταματάκος (83΄Κούλπας)