Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τα σκαλιά του Ιερού Ναού Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Φαρκδαδόνας ανέβηκε χθες το απόγευμα, ένα όμορφο Τρικαλινό ζευγάρι, με σκοπό να ανταλλάξει όρκους αιώνιας αγάπης.
Πρόκειται για τον πρώην αντιδημάρχο Παιδείας και νυν πρέδρο της ΚΟΙ.Δ.Ε. Φαρκαδόνας Κώστα Κοσμά που παντρεύτηκε την εκλεκτή της καρδιάς του, Νεκταρία Μανασή.
Τα στέφανα άλλαξε ο Αθανάσιος Μέμηλας, ενώ το μυστήριο τέλεσε ο Μητροπολίτης Τρίκκης και Σταγών κ. Χρυσόστομος, παρουσία πολλών συγγενών και φίλων.
Στην συνέχεια δόθηκε γαμήλια δεξίωση σε κοσμικό κέντρο της περιοχής, με τους νεόνυμφοι και τους καλεσμένους να διασκεδάζουν μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Από την ενημερωτική ομάδα του trikalanews.gr θερμές ευχές στους νεόνυμφους για βίο ανέφελο.