Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Έτοιμα να δημοπρατηθούν στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα, είναι 3 νέα έργα συνολικού προϋπολογισμού 1.410.000 ευρώ από πόρους του Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων της Περιφέρειας Θεσσαλίας.
Οι διάθεση των σχετικών πιστώσεων υπογράφηκαν και πρόκειται για τα έργα:
• Συντήρηση εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων, προϋπολογισμού 1 εκ. ευρώ
• Συντήρηση ηλεκτροφωτισμού κόμβων εθνικού – επαρχιακού οδικού δικτύου Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας χρήση 2017, προϋπολογισμού 140.000 ευρώ
• Διαμόρφωση εισόδου του Δημοτικού Διαμερίσματος Βασιλή του Δήμου Φαρσάλων προϋπολογισμού 270.000 ευρώ