Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τον Φεβρουάριο αναμένεται να τεθεί σε λειτουργία η ηλεκτρονική εφαρμογή για την υποβολή αιτήσεων ένταξης στη ρύθμιση για αποπληρωμή χρεών στο δημόσιο σε 120 δόσεις.
Βέβαια, Τρικαλινοί οφειλέτες κρατάνε …μικρό καλάθι γιατί μετά από αλλεπάλληλες αναβολές, περιμένουν να δουν εάν θα τηρηθεί αυτή η δέσμευση.
Την ίδια ώρα βρίσκονται σε αναμονή για να βάλουν σε μια σειρά τα χρέη τους, ενώ εμφανίζονται επιφυλακτικοί για το πώς θα λειτουργήσει το μέτρο και με ποιες προϋποθέσεις.