Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στο ακροατήριο οδηγήθηκε σήμερα όπως κατέγραψε το trikalanews.gr η αγωγή του Μπάμπη Δεληλίγκα κατά του πρώην προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου Τρικάλων Μιχάλη Μπάρδα.
Πρόκειται για την απόσυρσης του κάδρου του παππού του κ. Δεληλίγκα από την αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου καθώς δεν του αναγνώριζε ο κ. Μπάρδας ότι διετέλεσε Δήμαρχος της πόλης.
Αντίθετα ο κ. Δεληλίγκας, θιγόμενος από την αντίδραση του κ. Μπάρδα, κατέθεσε αγωγή για ηθική βλάβη και προσβολή αξιώνοντας χρηματική αποζημίωση την οποία κατά δήλωσή του, (θα διαθέσει σε φιλανθρωπικούς σκοπούς.
Με συνοπτικές διαδικασίας στην δίκη κατέθεσε ο κ. Δεληλίγκας και οι Νομικός του Εκπρόσωπος και από την πλευρά των αντιδίκων οι Νομικοί τους Εκπρόσωποι και σε 3-4 μήνες αναμένεται η απόφαση του Δικαστηρίου.