Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Αναμένεται με ενδιαφέρον τόσο για την αντιπολίτευση του Δήμου Τρικκαίων, όσο και για την κοινή γνώμη ο οικονομικός απολογισμός για τον «Μύλο των Ξωτικών – 7»
Όπως αποκαλύπτει το trikalanews.gr άρχισε η συγκέντρωση από την e-trikala, την διοργανώτρια Αρχή του «Μύλου των Ξωτικών – 7» των οικονομικών στοιχείων που θα οδηγήσουν στο συμπέρασμα για την πορεία των οικονομικών του φετινού θεματικού πάρκου.
Η επεξεργασία αυτών των οικονομικών στοιχείων εκτιμάται ότι θα έχει ολοκληρωθεί έως το τέλος του μήνα, αφού γίνει μια αναλυτική καταγραφή εσόδων – εξόδων, η οποία θα παρουσιαστεί στο Δημοτικό Συμβούλιο Τρικάλων.
Η πρώτη εκτίμηση είναι ότι τα οικονομικά στοιχεία θα δείξουν μια κατάσταση με μικρές αυξομειώσεις σε σχέση με τα περσινά οικονομικά δεδομένου του «Μύλου των Ξωτικών – 6», τα οποία είχαν θεωρηθεί ικανοποιητικά με την Δημοτική Αρχή Τρικάλων.
Παραμένει άγνωστο, εάν η αντιπολίτευση του Δήμου Τρικκαίων ζητήσει ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου για την παρουσίαση των οικονομικών στοιχείων ή θα αρκεστεί η παρουσίαση να γίνει ως θέμα ημερήσιας διάταξης σε συνεδρίαση του Δ.Σ.