Σε βαρύ τερέν σημαντική νίκη του Α.Ο. Τρίκαλα

Συνέχισε τα …τρίποντα ο Α.Ο. Τρίκαλα κερδίζοντας την Σπάρτη στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων.
Οι καιρικές συνθήκες έπαιξαν σημαντικό ρόλο στο σημερινό αγώνα ποδοσφαίρου της Football League Τρίκαλα-Σπαρτη.
Ο βαρύς αγωνιστικός χώρος του Δημοτικού Σταδίου Τρικάλων από την βροχόπτωση… οργώθηκε από τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και μετατράπηκε γρήγορα σε …λασπότοπος
Στο 14΄ο Μιλοσάβλιεφ σούταρε αλλά η μπάλα πήγε άουτ αλλά 4 λεπτά αργότερα ο Κοτσώνης πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ και «έγραψε» το 1-0.
Στο 25΄η «βολίδα» του Πάνου βρήκε το δοκάρι και στο 31΄πάλι από κόρνερ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Σπάρτης και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Με την έναρξη της επανάληψης, οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ και άρχισαν να έχουν βλέψεις για την ισοφάριση εκμεταλλευόμενοι την πτώση της απόδοσης των παιχτών του Α.Ο. Τρίκαλα.
Όπως και στο προηγούμενο παιχνίδι ο Α.Ο. Τρίκαλα, απειλήθηκε με ισοφάριση στην τελευταία φάση της αναμέτρησης αλλά ο Αποστολίδης δήλωσε «παρών»…

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Λεάντρο, Κοτσώνης, Ανδρεόπουλος, Τζόκιτς (64΄Τσιάρας) , Μιλοσάβλιεβ, Τόμιτς (81΄Βέρτζος), Ντακόλ (77΄Ζγκούρι), Γιαννιτσάνης.