Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε επιφυλακή μπήκε από σήμερα και για το επόμενο 4ήμερο, η Πολιτική Προστασία του Νομού Τρικάλων μετά την έκδοση έκτακτου δελτίου από την Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία (ΕΜΥ) για επιδείνωση των καιρικών συνθηκών.
Σύμφωνα με την ΕΜΥ, η θερμοκρασία σήμερα και αύριο στα Τρίκαλα θα κυμανθεί στην μέγιστη τιμή της στους 41 βαθμούς Κελσίου, αλλά το Σαββατοκύριακο, αναμένονται καταιγίδες που θα συνοδεύονται από ισχυρούς ανέμους και χαλαζοπτώσεις, με την θερμοκρασία φυσικά να σημειώνει «βουτιά».