Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Με την παρουσία και συμμετοχή του δημοτικού συμβούλου Γιώργου Καρατώλου
Σεμινάριο πάνω στην Αντιμετώπιση της Καρδιακής Ανακοπής με Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση (ΚΑΡΠΑ) σε συνδυασμό με τη χρήση Αυτόματου Εξωτερικού Απινιδωτή, πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 29 Ιουλίου 2023 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσείου Τσιτσάνη από την “Ελληνική Εταιρεία Επείγουσας Προνοσοκομειακής Φροντίδας” (Ε.Ε.Ε.Π.Φ) και τον πιστοποιημένο εκπαιδευτή της κ. Τάσο Σφέτσιο.
Στο πολύ ενδιαφέρον αυτό σεμινάριο συμμετείχαν εκπρόσωποι τόσο του τομέα της υγείας αλλά και από άλλους επαγγελματικούς χώρους όπως επίσης απλοί πολίτες και μαθητές.
Από την πλευρά του ο από πλευράς του Δ. Τρικκαίων ο δημοτικός σύμβουλος Γιώργος Καρατώλος απηύθυνε “Θερμές ευχαριστίες σε όλους τους συμμετέχοντες – επιμορφωτές και επιμορφούμενους- καθώς και στο προσωπικό του Μουσείου που όπως πάντα εξασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του σεμιναρίου !!!”