Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Σήμερα οι εκλογές του ΤΕΕ – Πού ψηφίζουν οι Τρικαλινοί

Οδηγίες Ψηφοφορίας – Υποψήφιοι

Καλούνται όλα τα τακτικά Μέλη του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας την Κυριακή 19 Μάϊου 2024 να προσέλθουν στα παρακάτω εκλογικά τμήματα, για να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 7 το βράδυ.

Οι προσερχόμενοι στα εκλογικά τμήματα, για να ψηφίσουν, πρέπει να έχουν μαζί τους την Αστυνομική Ταυτότητα ή το Δελτίο Μέλους του ΤΕΕ ή το Διαβατήριο ή την Άδεια Οδήγησης.

Η κατανομή των εκλογέων στα εκλογικά τμήματα, με αλφαβητική σειρά, σύμφωνα με το επώνυμο τους για την Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων είναι η ακόλουθη:

Περιφερειακή Ενότητα ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Δύο (2) εκλογικά τμήματα, στα Γραφεία της Περιφέρειας Θεσσαλίας, Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων (Βασ. Τσιτσάνη 31, 42132, αίθουσες 102 και 107, 1ος όροφος).

1ο ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑΑΑΡΩΝ μέχρι και ΜΑΡΓΑΡΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες

2ο ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑΜΑΡΓΑΡΙΤΑΚΗΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

Αναλυτικά οι σταυροί προτίμησης που μπορεί να βάλει ένας ψηφοφόρος του περιφερειακού τμήματος Κεντρικής & Δυτικής Θεσσαλίας είναι:

α) Τρεις (3) σταυροί στο ψηφοδέλτιο Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ για υποψηφίους από το συνδυασμό της προτιμήσεώς του που αντιστοιχούν στο Περιφερειακό Τμήμα  & ακόμη τρεις (3) σταυροί σε υποψηφίους άλλων Περιφερειών του ιδίου συνδυασμού.

β) Είκοσι (20) σταυροί για την Αντιπροσωπεία του Περιφερειακού Τμήματος

γ) Δύο (2) σταυροί για το Ανώτατο Πειθαρχικό Συμβούλιο.

δ) Τρεις (3) σταυροί για τις Επιστημονικές Επιτροπές Ειδικοτήτων.

ε) Τρεις (3) σταυροί για το Πειθαρχικό Συμβούλιο του Περιφερειακού Τμήματος.

Οι υποψήφιοι μηχανικοί της Δ.Κ.Μ. για την Αντιπροσωπεία του Περιφερειακού Τμήματος ΤΕΕ Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας είναι οι:

1.      Αναγνώστου Απόστολος (Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός)

2.      Καλύβας Ηλίας (Πολιτικός Μηχανικός)

3.      Κάλφα Παρασκευή (Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός)

4.      Κανναβός Παυσανίας (Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός)

5.      Μιχαλάκης Κωνσταντίνος (Μηχανολόγος Μηχανικός)

6.      Μούρκας Δημήτριος (Αρχιτέκτων Μηχανικός)

7.      Μπάρδας Δημήτριος (Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης)

8.      Μπαταβάνης Απόστολος (Πολιτικός Μηχανικός)

9.      Σκανδάλη Δήμητρα (Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός)

10.   Στράτος Βασίλειος (Πολιτικός Μηχανικός)

11.   Τέλλιος Αθανάσιος (Μηχανολόγος Μηχανικός)

12.   Τεντολούρης Ευάγγελος (Πολιτικός Μηχανικός)

13.   Τσίγκας Θωμάς (Πολιτικός Μηχανικός)

14.   Χατζούλη Ευθυμία (Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός)

Οι υποψήφιοι μηχανικοί της ΔΚΜ για την Κεντρική Αντιπροσωπεία του ΤΕΕ είναι οι:

Σακκάς Γεώργιος (Πολιτικός Μηχανικός)

Τσίγκας Θωμάς (Πολιτικός Μηχανικός)

Υποψήφιος μηχανικός της ΔΚΜ για το Πειθαρχικό Συμβούλιο του Περιφερειακού Τμήματος ΤΕΕ Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας:

Χρισταντώνης Σωτήριος (Πολιτικός Μηχανικός)

Trikalanews
Author: Trikalanews

To trikalanews.gr χρησιμοποιεί cookies. Με την επίσκεψή σας συμφωνείτε με τους Όρους. Διαβάστε ΠερισσότεραΑποδοχή