Στην Καρδίτσα μετέβη κατόπιν προσκλήσεως του προέδρου του Συνδέσμου Ιεροψαλτών Καρδίτσας κ. Θωμά Βλάχου ο πρόεδρος του Σωματείου Ιεροψαλτών Ν. Τρικάλων “Ιωάννης ο Δαμασκηνός” κ. Αθανάσιος Γ. Δημητρίου για την κοπή της αγιοβασιλόπιτας, την οποία ευλόγησε ο μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος κ. Τιμόθεος έχοντας μαζί του τον πρωτοσύγκελλο π. Αμφιλόχιο Παπανδρέου με τους οποίους ο πρόεδρος είχε συζήτηση για ιεροψαλτικά και εκκλησιαστικά θέματα καθώς και προοπτικές συνεργασίας μεταξύ των Ιεροψαλτών Τρικάλων και Καρδίτσας
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/received_772544534358977-1024x768.jpeg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/received_1043273696755995-1024x768.jpeg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/received_284831457959468-1024x768.jpeg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/received_723343283245171-1024x768.jpeg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/received_924516562410528-1024x768.jpeg)
Για το ΔΣ
Ο Πρόεδρος
Αθανάσιος Γ Δημητρίου
MSc Θεολογίας