Πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα η τελετή αφής του φυσικού αερίου στην πλατεία του Καστρακίου.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Γενικός Διευθυντής της ΕΔΑ ΘΕΣΣ κ. Λεωνίδας Μπακούρας ο οποίος και μίλησε σχετικά, η Διευθύντρια Ανάπτυξης Αγοράς Φυσικού Αερίου Θεσσαλίας κα Ευθυμία Καλογήρου, ο πρόεδρος του Καστρακίου κ. Γιώργος Γκόγκος, ο Αντιπρόεδρος κ. Νίκος Παπούλιας, ο Τοπικός Σύμβουλος κ. Χρήστος Τσουρβάκας, ο πρόεδρος των Υδραυλικών Νομού Τρικάλων κ. Νίκος Βαλομάνδρας, ο Δήμαρχος κ. Αλέκος, κ.α.
Στην τελετή ο Δήμαρχος ζήτησε από τον κ. Μπακούρα να συνδεθεί το Δημοτικό Σχολείο στο δίκτυο δωρεάν από την εταιρία.
![](http://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/12/wp-1671204570340-750x422.jpg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/12/wp-1671204570322.jpg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/12/wp-1671204570357.jpg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/12/wp-1671204570366.jpg)
![](https://www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2022/12/wp-1671204570348.jpg)