Στην τοπική κοινότητα Σταυρού βρέθηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Β. Τσιάκος και επισκέφτηκε σημεία στα οποία βρίσκονται σε εξέλιξη εργασίες για την αποκατάσταση ζημιών που προκλήθηκαν από τον Ιανό. Στο χώρο των εργασιών βρέθηκε και η πρόεδρος της κοινότητας κ. Μελίνα Μπαζή και ενημέρωσε το δήμαρχο για τις παρεμβάσεις που γίνονται καθώς και για τις αποκαταστάσεις που ήδη έχουν γίνει. Από την πλευρά του ο Δήμαρχος υπογράμμισε ότι όλες οι εργολαβίες ύψους 2.100.000 ευρώ βρίσκονται σε εξέλιξη στην πόλη και σε όλα τα χωριά του Δήμου. Στόχος είναι να γίνουν οι άμεσες αποκαταστάσεις σε ζημίες που προκάλεσε ο Ιανός εντός των οικισμών και στα όρια της ευθύνης του Δήμου. Ο Δήμαρχος υπογράμμισε ακόμη, ότι στο προσεχές χρονικό διάστημα εκτός από τις άμεσες αποκαταστάσεις σε συνεργασία με τα αρμόδια υπουργεία, θα γίνουν και μεγάλες παρεμβάσεις που θα αφορούν σε έργα δημοσίων υποδομών. Οι σχετικές ανακοινώσεις θα γίνουν στο προσεχές χρονικό διάσημα.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.