Την αποθέωσε ο Μητροπολίτης Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσόστομος
Τον Πολιούχο τους Άγιο Βησσαρίωνα γιόρτασαν χθες, Σάββατο, τα Τρίκαλα με μεγάλη λαμπρότητα.
Όπως κατέγραψε το Trikalanews.gr, μεταξύ των επισήμων που παρευρέθηκαν μπροστά στην Κεντρική Πλατεία ήταν και η αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων, την οποία κολάκεψε δεόντως ο μητροπολίτης.
Ειδικότερα, κατά τη διάρκεια του λόγου του, ο Σεβασμιώτατος τόνισε ότι η Χρύσα είναι ένας άνθρωπος που παραμένει κοντά στην κοινότητα και την μητρόπολη και δεν εμφανίζεται μόνο στις επίσημες περατζάδες, εν αντιθέσει με άλλους που τους βλέπουμε μόνο πριν από τις εκλογές…