Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τα Τρίκαλα ανακοίνωσαν την απόκτηση Κυριάκου Ανδρεόπουλου, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΛ έχοντας φορέσει μόνο για 68 λεπτά τη φανέλα της και 42 ημέρες μετά την ένταξή του στους "βυσσινί"….
Τελευταία εμφάνιση του 23χρονου μέσου, Κυριάκου Ανδρεόπουλου, με τη φανέλα της ΑΕΛ ήταν στη φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο τα Τρίκαλα.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Τρίκαλα αναφέρει τα εξής:
«Η ΠΑΕ ΑΟ Τρίκαλα ανακοινώνει την απόκτηση του Κυριάκου Ανδρεόπουλου. Ο 23χρονος μέσος (18/1/1994) που την Παρασκευή αγωνίστηκε στο Δημοτικό Στάδιο με την ΑΕ Λάρισας έχει αγωνιστεί σε Κέρκυρα, ΑΕΚ και Καλαμάτα».
Στις πρώτες του δηλώσεις ο Ανδρεόπουλος τόνισε ότι ΄΄Είμαι πολύ χαρούμενος για την μεταγραφή μου στον ΑΟ Τρίκαλα. Είναι μια ομάδα που βγάζει υγεία και επέλεξα να έρθω γιατί υπήρξε η θέληση και από τις δύο πλευρές. Θα κάνω τα πάντα για να δικαιώσω τους ανθρώπους των Τρικάλων που με έφεραν εδώ. Εύχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά με υγεία και χωρίς τραυματισμούς΄΄».