Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στον εισαγγελέα οδηγείται ένας 46χρονος που κατηγορείται ως υπαίτιος πρόκλησης πυρκαγιών στα Σπάτα Αττικής.
Ειδικότερα, ο συλληφθείς κατηγορείται για τις φωτιές που εκδηλώθηκαν στις 29 Ιανουαρίου σε δασική έκταση στο λόφο Μπούρα Σπατών, σε εγκαταλελειμμένο κτήριο επί στο 17ο χλμ. της λεωφόρου Σπατών, καθώς και σε κατάστημα στο 18ο χλμ. της ίδιας λεωφόρου.