Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Συνελήφθησαν, σήμερα τα ξημερώματα στα παράλια των Δήμων Αγιάς και Τεμπών Λάρισας, πέντε συνολικά Έλληνες και συγκεκριμένα τέσσερις άντρες και μία γυναίκα, ηλικίας από 35 έως 48 ετών.
Οι συλληφθέντες κατελήφθησαν ως ιδιοκτήτες και προσωρινά υπεύθυνοι καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος (καφετέριες, μπαρ, ουζερί), να αναπαράγουν μουσική από στερεοφωνικά συγκροτήματα, των οποίων η μέγιστη ηχοστάθμη υπερέβαινε το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο