Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε σύλληψη ενός ατόμου προχώρησαν, χθες το απόγευμα, αστυνομικοί του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Λάρισας. Ο 44χρονος κατηγορούμενος συνελήφθη για παραβάσεις των νόμων περί ναρκωτικών ουσιών και όπλων.
Συγκεκριμένα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων για διακίνηση ποσοτήτων κοκαΐνης από το δράστη, στην κατοχή του αλλά και κατά τις νομότυπες έρευνες που διενεργήθηκαν σε δύο οικίες του, βρέθηκαν με τη συνδρομή αστυνομικού σκύλου και κατασχέθηκαν:
• δεκαεπτά νάιλον συσκευασίες με κοκαΐνη, συνολικού βάρους (72) γραμμαρίων,
• μία νάιλον συσκευασία με μικροποσότητα κάνναβης,
• τρία μαχαίρια,
• δύο σουγιάδες,
• το χρηματικό ποσό (610) ευρώ, καθώς και
• τρία κινητά τηλέφωνα.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λάρισας, ενώ την προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Λάρισας.