Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Το περίπτερο της ΓΣΕΒΕΕ, στην Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης, επισκέφτηκε ο Βουλευτής Τρικάλων του ΣΥΡΙΖΑ Χρήστος Σιμορέλης, όπου συνομίλησε με το Πρόεδρο της Συνομοσπονδίας Γεώργιο Καββαθά και τον Αντιπρόεδρο και Πρόεδρο της Ομοσπονδίας ΕΒΕ Τρικάλων Ευάγγελο Αγγελάκη.
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, καθώς είναι και ο ίδιος ελεύθερος επαγγελματίας, ακολούθησε συζήτηση για τα προβλήματα των μικρομεσαίων και την πορεία της οικονομίας.
Αναφέρθηκαν σε ζητήματα που αφορούν τους ελεύθερους επαγγελματίες, όπως ο εξωδικαστικός μηχανισμός, οι ηλεκτρονικές συναλλαγές και η φορολογία.
Ο κ. Καββαθά δώρισε στον κ. Σιμορέλη το αναμνηστικό της Συνομοσπονδίας.