Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Για δεύτερη μέρα συνεχίζονται οι έρευνες για τον εντοπισμό των δύο ψαράδων, οι οποίοι αγνοούνται, από χθες το μεσημέρι, στη λίμνη της Μικρής Βόλβης.
Οι δύο αγνοούμενοι, ένας 70χρονος και ο 40χρονος ανιψιός του, είχαν πάει με βάρκα να μαζέψουν τα δίχτυα τους από τη λίμνη. Τα σωστικά συνεργεία εντόπισαν τη βάρκα, η οποία, φαίνεται ότι ανετράπη, κάτω από άγνωστες συνθήκες.
Στις έρευνες συμμετέχουν πέντε δύτες της 2ης ΕΜΑΚ και χερσαίες δυνάμεις.