Συνελήφθησαν, χθες (12-11-2022) στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Τρικάλων, δύο ημεδαποί, ένας άνδρας και μία γυναίκα, για κλοπή και επιπλέον, η γυναίκα και για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών.
Ειδικότερα, όπως προέκυψε, οι δράστες, χθες τις μεταμεσονύχτιες ώρες στα Τρίκαλα, αφαίρεσαν τσαντάκι ημεδαπού, το οποίο περιείχε το χρηματικό ποσό των -370- ευρώ, καθώς και ένα κινητό τηλέφωνο.
Στην κατοχή τους βρέθηκαν και κατασχέθηκαν το χρηματικό ποσό των -454,70- ευρώ και η προαναφερθείσα συσκευή κινητού τηλεφώνου, ενώ επιπλέον στην κατοχή της γυναίκας βρέθηκε και κατασχέθηκε ποσότητα κάνναβης, βάρους -2,2- γραμμαρίων.
Στον παθόντα αποδόθηκαν το αφαιρεθέν χρηματικό ποσό των -370- ευρώ, καθώς και το κινητό του τηλέφωνο.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.