Συνελήφθη, χθες το βράδυ στη Λάρισα, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Λάρισας, ένας ημεδαπός, διότι σε βάρος του εκκρεμούν: (α) Βούλευμα του Συμβουλίου Πλημμελειοδικών Γρεβενών, με το οποίο διατάσσεται η σύλληψή του προς έκτιση του υπολοίπου της ποινής, για το αδίκημα της μαστροπείας και για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών, (β) Διάταξη κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ναυπλίου, προς έκτιση του υπολοίπου της ποινής φυλάκισης, για το αδίκημα της επικίνδυνης σωματικής βλάβης και για παράβαση του νόμου περί όπλων & (γ) απόφαση του Πενταμελούς Εφετείου Λάρισας, με ποινή φυλάκισης -3- ετών, για το αδίκημα της ληστείας κατά συναυτουργία.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.