Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Με μεγάλη συμμετοχή που «άγγιξε» το 70%, (για τους Ιατρούς του Νοσοκομείου 80%), πραγματοποιήθηκαν οι αρχαιρεσίες στην Ένωση Ιατρών Νοσοκομείου και Κέντρων Υγείας Νομού Τρικάλων για εκλογή Δ.Σ. και εκπροσώπων στην ΟΕΝΓΕ.
Ψήφισαν 118 μέλη και για το 5μελές Δ.Σ. εκλέγονται οι Βάϊος Τάσιος (108), Ευαγγελία Πατρίκαλου (76), Νικόλαος Νικολούλης (68), Καλλιόπη Κοντογεώργη (64) και Άγγελος Ζορμπάς (57), ενώ δεν εκλέγεται ο Ευάγγελος Ευθυμίου (42).
Για εκπρόσωποι στην ΟΕΝΓΕ έλαβαν και εκλέγονται οι Βάιος Τάσιος (109) και Καλλιόπη Κοντογεώργη (63).