Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Αγνώριστη η κεντρική πλατεία των Τρικάλων που χάνει τα δέντρα της.
Με μια πρωτοφανή κίνηση όσον αφορά τον χρόνο που χρειάζεται η παρούσα Δημοτική Αρχή στο να υλοποιεί αποφάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου (από ποτέ έως σπάνια), προχώρησε στην … αποψίλωση της κεντρικής πλατείας των Τρικάλων και «γελούσαν και τα τσιμέντα της πλατείας» με το …ανέκδοτο που λεγόταν περί αλλαγής της μορφής της πλατείας σε πιο …Ευρωπαϊκή…
Η πρώτη ηχηρή αντίδραση ήρθε με …αποκαλύψεις από τον πρώην Δήμαρχο Τρικκαίων Μιχάλη Ταμήλο και αναμένονται και άλλες αν τα κομμένα δέντρα δεν αντικατασταθούν άμεσα και μείνει η πλατεία χωρίς …σκιά.