Την ήττα γνώρισε στην Αθήνα η Υπεροχή Τρικάλων για το πρωτάθλημα futsall

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο κλειστό της Κηφισιάς
Για περίπου 37 λεπτά η Υπεροχή Τρικάλων κοίταξε στα μάτια την Αθήνα 90 αλλά τελικά δεν απέφυγε την ήττα με σκορ 7-1… σκορ το οποίο φαντάζει πλασματικό.
Οι παίκτες του Νίκου Παπακυρίτση έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους μέσα στο Κλειστό της Κηφισιάς με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 2-0 υπέρ της Αθήνας 90.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Χριστοδούλου μείωσε σε 2-1 και η Υπεροχή πίεσε για την ισοφάριση. Η Αθήνα 90 έκανε το 3-1 ενώ το σκορ άνοιξε στο τελευταίο τρίλεπτο όταν οι Τρικαλινοί ρίσκαραν για να μπορέσουν να γυρίσουν το ματς.Υπεροχή Τρικάλων: (Παπακυρίτσης) Τσιότρας, Λάμπουρας, Μαυρικίου, Κόνομη, Χριστοδούλου, Νικηφόρος, Παπαβασιλείου, Καραμούζης, Μαυρομάτης, Αράπης.