Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Μια πολύ όμορφη εκδήλωση, με την κοπή της πίτας του 2ου ΚΑΠΗ και του ΚΗΦΗ του Δήμου Τρικκαίων, πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις των δύο δομών στον Άγιο Οικουμένιο.
Παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου, ο Αντιδήμαρχος Πρόνοιας και Κοινωνικής Μέριμνας Κώστας Ψύχος, ο Πρόεδρος του Εκπολιτιστικού Συλλόγου του Αγίου Οικουμενίου Παναγιώτης Γούλας, ενώ την πίτα ευλόγησε ο πατήρ Ηλίας Μπάνος.
Η πίτα είχε δύο τυχερά φλουριά που αντιστοιχούσαν σε δύο συμβολικά δώρα, το ένα σε 10 ευρώ και το άλλο σε μια θρησκευτική εικόνα.