Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Το πάλεψε η Υπεροχή Τρικάλων αλλά… δεν τα κατάφερε

Το έργο της Υπεροχής Τρικάλων ήταν εξ αρχής δύσκολο στην Αθήνα κόντρα στον Ερμή Ζωγράφου για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό «Αντώνης Φώτσης» των Ιλισίων.

Οι παίκτες του Νίκου Παπακυρίτση έβαλαν δύσκολα για ένα ημίχρονο στους γηπεδούχους που αγωνίζονται στην Α΄Εθνική. Κατάφεραν μάλιστα και να προηγηθούν όμως στην επανάληψη η κατάσταση άλλαξε καθώς και ο Ερμής, εκτός από την ποιοτική ομάδα που διαθέτει, είχε περισσότερες εναλλακτικές λύσεις από τον πάγκο και ήρθε η ήττα με 9-3. Τα γκολ για τους Τρικαλινούς σημείωσαν οι Λάμπουρας (2) και Αράπης.

Ο τεχνικός της Υπεροχής έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του καθώς στάθηκαν επάξια στο ματς και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στον αγώνα πρωταθλήματος με το Κατενάτσιο Αθηνών, την Κυριακή στις 19.00 στο Δημοτικό Κλειστό της Κατσιμήδου.

Υπεροχή: (Παπακυρίτσης) Τσιότρας, Λάμπουρας, Κωστάκης, Τσαρέλας, Νικηφόρος, Παύλου, Αράπης, Χριστοδούλου.