Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Παρέμεινε στην διάθεση των …ποδηλάτων ο «ποδηλατόδρομος» παρά τις τεράστιες ανάγκες σε χώρους στάθμευσης οχημάτων και όταν η κυκλοφορία των ποδηλάτων στην χειμωνιάτικη λιακάδα ήταν εξαιρετικά περιορισμένη τις ώρες αιχμής.
Όπως κατέγραψε το trikalanews.gr παρά το κυκλοφοριακό «έμφραγμα» που υπέστη η πόλη των Τρικάλων, δεν χρησιμοποιήθηκε ο «ποδηλατοδρόμος» για να υπάρξει αποσυμφόρηση της κατάστασης και παρέμεινε …άδειος ως το μοναδικό «νεκρό» σημείο στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων, ενός κέντρου που δεινοπάθησε από οχήματα που αναζητούσαν μάταια μια θέση στάθμευσης κάνοντας κύκλους στην πόλη και επιδεινώνοντας το ήδη σοβαρό πρόβλημα κυκλοφορίας.