Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Συμμετοχή Τρικαλινών στο συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ στα εγκαίνια της 82ης ΔΕΘ
«Η ανάπτυξή τους τσακίζει τη ζωή μας, αγώνας κι αντεπίθεση η επιλογή μας». Το σύνθημα αυτό διαδήλωσαν χιλιάδες εργαζόμενοι, νέοι και συνταξιούχοι που πήραν μέρος στο συλλαλητήριο που οργάνωσε το ΠΑΜΕ στη Θεσσαλονίκη.
Ομοσπονδίες, Σωματεία και Επιτροπές Αγώνα έδωσαν το «παρών» στη συγκέντρωση στην πλατεία Αριστοτέλους και στην πορεία που ακολούθησε με τα πανό, τα συνθήματα και τις διεκδικήσεις τους. Ανάμεσα στους διαδηλωτές δυναμική ήταν η παρουσία των Τρικαλινών που μετέβησαν με 2 λεωφορεία στη Θεσσαλονίκη.