Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Αμφισβητεί ευθέως το … «γραφείο τύπου» του Δήμου Τρικκαίων.
Με ανάρτηση στην προσωπική του σελίδα στο facebook ο πρώην Δήμαρχος Τρικκαίων και πρώην Βουλευτής Μιχάλης Ταμήλος, αναφέρει τα εξής:
«Επισκέφθηκα με δύο δασολόγους την πλατεία για να εξετάσουν τους κορμούς των δένδρων. Δεν είχαν κανένα πρόβλημα!
Όσο για το ριζικό σύστημα είπαν ότι σε συμπιεσμένα εδάφη όπως είναι οι πλατείες, επάνω στις οποίες κυκλοφορούν βαρέα οχήματα κατά καιρούς, το ριζικό σύστημα επεκτείνεται οριζόντια σε πολλά μέτρα.
Εάν κάποια στιγμή ανακαινίσουμε την πλατεία θα διαπιστωθεί αυτή η πρόβλεψη αλλά θα είναι αργά!
Ύστατη έκκληση στην ΔΗΜ. Αρχή, μέχρι να παρουσιάσουν την μελέτη της πλατείας να μην γίνουν άλλες θυσίες δένδρων»…
Σιγά μην τον ακούσουνε…