Τρεις πολύτιμοι βαθμοί για τον ΑΟΤ

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα κέρδισαν οι κυανέρυθροι οι οποίοι επικράτησαν με 2-0 του Απόλλων Πόντου σε ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι παίκτες του Χόρχε Αμπέντε γι ακόμη μία φορά, αντιμετώπισαν προβλήματα στην τελική προσπάθεια, καθώς δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις απέναντι από την αντίπαλη εστία.

Η λύτρωση ήρθε από τον Κουσκουνά, ο οποίος στο 81ο λεπτό αλλά και στις καθυστερήσεις έστελε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΑΟ Τρίκαλα (Χόρχε Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Παρέδες, Ριζογιάννης, Ρεκίν (82’ Ιωαννίδης), Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης (46’ Αουντίνο), Κουσκουνάς, Πέλκας (70’ Νίζιτς), Ευθυμίου (89’ Κεχαγιάς)

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Αμαραντίδης, Ζαχαράκης, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Παπαϊωάννου, Καλογέρης, Ελέ (68’ Ξιφιλίνος), Φράγκος, Δεινόπαππας