Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Από το Τμήμα Ασφάλειας Καρδίτσας σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος δύο ατόμων, ηλικίας 18 και 20 ετών.
Όπως εξακριβώθηκε, το πρωί της 5ης Νοεμβρίου στην ευρύτερη περιοχή της Καρδίτσας, οι δύο δράστες, από κοινού με 18χρονο συνεργό τους, εισήλθαν από ανασφάλιστο παράθυρο σε οικία, ιδιοκτησίας 64χρονης, και αφαίρεσαν το χρηματικό των 1.800 ευρώ.