Τριήμερο πένθος στην Λάρισα
Τριήμερο πένθος κηρύσσει ο Δήμος Λαρισαίων για την εκδημία του Μακαριστού Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Λαρίσης και Τυρνάβου κυρού Ιγνατιού, από σήμερα Πέμπτη έως και το Σάββατο.
Η κήρυξη του τριήμερου πένθους, γίνεται στο πλαίσιο σχετική ομόφωνης απόφασης – ψηφίσματος του Δημοτικού Συμβουλίου, που ελήφθη μετά την γνωστοποίηση της εκδημίας του Σεβασμιωτάτου.
Κατά την διάρκεια του τριήμερου πένθους, αναβάλλονται όλες οι προγραμματισμένες εκδηλώσεις του Δήμου Λαρισαίων.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.