Στη βραδιά πιάνου του Συλλόγου Φίλων Μουσικής Τρικάλων
Την εξαίρετη σολίστ στο πιάνο Ελένη Παππά, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τρικαλινοί/ες φιλόμουσοι, στη συναυλία που διοργάνωσε ο Σύλλογος Φίλων Μουσικής Τρικάλων με τη συνεργασία του Δήμου Τρικκαίων.
Η συναυλία δόθηκε την Κυριακή 26 Μαΐου 204 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσείου Τσιτσάνη και περιελάμβανε περισσότερο ή λιγότερο γνωστά έργα κορυφαίων συνθετών.
Συγκεκριμένα, έργα έργα των Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Schumann , Grazyna Bacewicz , Franz Liszt και Κωνσταντίας Γουρζή.
![](https://trikalacity.gr/wp-content/uploads/2024/05/piano1-1.jpg)
![](https://trikalacity.gr/wp-content/uploads/2024/05/piano2.jpg)
![](https://trikalacity.gr/wp-content/uploads/2024/05/piano4.jpg)
![](https://trikalacity.gr/wp-content/uploads/2024/05/piano5.jpg)