Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Η εξαιρετική επιτυχία που σημείωσε η πρώτη διαμερισματική ημερίδα της ΔΑΚΕ Υγειονομικών και η ΝΟΔΕ Τρικάλων, κατά την οποία προέκυψαν χρήσιμα συμπεράσματα για την πρόληψη των χρονίων παθήσεων, έφερε χαμόγελα και νέους στόχους.
Τόσο ο Πρόεδρος της ΝΟΔΕ Μιχάλης Μπαγιώτης, όσο και ο Πρόεδρος της ΔΑΚΕ Υγειονομικών Ηλίας Τσιμπίδας, δέχτηκαν τα συγχαρητήρια από τον Βουλευτή Τρικάλων της ΝΔ Κώστα Σκρέκα και τον Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων Χρήστο Μιχαλάκη, γα την επιτυχημένη διοργάνωση της ημερίδας που μίλησαν διακεκριμένοι επιστήμονες από τον κλάδο της υγείας.
Πρόκειται για ένα θετικό βήμα για την ΔΑΚΕ Υγειονομικών που επαναδραστηριοποιείται με καινούργιες ιδέες, ενώ στόχος της είναι στις επερχόμενες εκλογές να αναδείξει μέλη της και να εκπροσωπείται στα συλλογικά όργανα του Νοσοκομείου Τρικάλων.