Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Νέες περιπτώσεις Τρικαλινών που βρέθηκαν να «φεσώνονται» σε οφειλές με προσαυξήσεις που δεν είναι νόμιμες.
Όπως αποκαλύπτει το trikalanews.gr έχουν εντοπιστεί νέες περιπτώσεις Τρικαλινών που βρέθηκαν να «φεσώνονται» σε οφειλές με προσαυξήσεις που δεν είναι νόμιμες.
Πρόκειται για οφειλές από προσκύρωση δημοτικής έκτασης στα Σεισμόπληκτα που αφορούν τους Α.Σ.,Π.Σ. και την Α.Τ. με τους 2 πρώτους να οφείλουν (μετά από πληρωμή μέρος της κύριας οφειλής τους) από 935,88 ευρώ και να έχουν χρεωθεί και από 88 ευρώ έκαστος και η 3η με κύρια πλέον οφειλή 870,65 ευρώ να έχει χρεωθεί προσαυξήσεις 81,87 ευρώ.
Και οι 3 τους, προσέφυγαν αρμοδίως προκειμένου να απαλλαγούν από τις προσαυξήσεις και να γίνει στην συνέχεια νέα βεβαίωση οφειλής.