Συνελήφθη στην Καρδίτσα από Αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καρδίτσας, 23χρονος, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για παράβαση του Νόμου περί ναρκωτικών.
Σε έρευνα που διενεργήθηκε στην οικία του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 158,8 γραμμάρια χασίς, τρίφτης κάνναβης και ηλεκτρονική ζυγαριά.
Από την αστυνομική έρευνα προέκυψε ότι ο 23χρονος προμηθεύτηκε την προαναφερόμενη ποσότητα του χασίς από 33χρονο.
Σε έρευνα που ακολούθησε στην οικία του 33χρονου, κατά την διάρκεια της οποίας απουσίαζε και αναζητείται, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν ποσότητες χασίς συνολικού βάρους 558,7 γραμμαρίων, ηλεκτρονική ζυγαριά και το χρηματικό ποσό των 2.320 ευρώ.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.