Ξεκίνημα με νίκη για τις νεανίδες του Ασκληπιού

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι νεανίδες του Ασκληπιού για την περίοδο 2017-18.
Στο παιχνίδι που έγινε στο ΔΑΚ Τρικάλων με αντίπαλο την ομάδα της Άθλεσης Λάρισας, δε δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν με καθαρό σκορ 3-0, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό βόλλευ και παρότι ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι, προσέφεραν πολύ όμορφες στιγμές ενώ υπάρχουν ακόμη περιθώρια περαιτέρω βελτίωσης.
Τα κορίτσια του Ασκληπιού δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στις φιλοξενούμενες και ανεβάζοντας διαρκώς την απόδοση τους επέβαλαν το ρυθμό τους, φτάνοντας έτσι στη νίκη . Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι τα σετ τέλειωσαν 25-9, 25-11, 25-19.
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Σβ.Βασίλεβα): Γεωργίου Μ., Γατσά Ε., Χύτα Μ.,Παπαθεοδώρου Ε., Μπόζιου Ε., Σκέμπη Β., Βράκα Ρ.(L), Γεωργίου Σ., Γεωργάκη Ε., Κωστοπούλου Φ.(L), Ταμπρατζή Α., Αναστασίου Σ., Βασδέκη Α.
ΑΘΛΕΣΗ (Θ.Γκότσης): Σκυλογιάννη Δ., Κατσιγιάννη Χ ., Πάτρα Π., Ευαγγελοπούλου Ε (L)., Στεργίου Χ.,Κωστούλα Μ., Μουλα Θ., Χριστώνη Θ., Μπαζούκη Δ., Ευθυμιοπούλου Β., Ζαγκζάγκη Μ.,