Σε επιφυλακή ο αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας Φόρης Ρόμπος – «Τα φρεάτια έχουν καθαριστεί. Κύρια ανησυχία μας τα έργα»
Πιστή στο ραντεβού της η βροχόπτωση ξεκίνησε σε Τρίκαλα αλλά και άλλες περιοχές στον νομό Τρικάλων. Ήδη, στο κέντρο της πόλης έχει πέσει αρκετό νερό με μικροπροβλήματα κυρίως σε σημεία δρόμων που «παραδοσιακά» λιμνάζουν τα βροχόνερα.
Το trikalanews.gr μίλησε με τον αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας Χριστόφορο Ρόμπο και όπως μας είπε μέχρι στιγμής δεν έχουν αναφερθεί ή εντοπιστεί σημαντικά ζητήματα. «Είμαστε σε επιφυλακή με συνεργεία σε όλη την πόλη τόσο εμείς όσο και η ΔΕΥΑΤ. Η προσοχή μας στρέφεται κυρίως στα έργα και στα σκάμματα που υπάρχουν ωστόσο σε κάθε περίπτωση είμαστε έτοιμοι να επέμβουμε όπου χρειαστεί» ανέφερε σχετικά.