Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Την 6η θέση, κατέκτησε στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Ζάγκρεμπ, η Εθνική ομάδα Beach Handball Γυναικών.
Αυτό σημειώθηκε για 1η φορά στην ιστορία της και ταυτόχρονα η θέση αυτή, εξασφάλισε συμμετοχή της ομάδας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βeach Hanball, που θα διεξαχθεί το 2018 στο Καζάν της Ρωσίας.