Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Την άθλια κατάσταση του ταρτάν του Δημοτικού Σταδίου Τρικάλων, είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει από μόνος του ο Υφυπουργός Αθλητισμού Γεώργιος Βασιλειάδης κατά την επίσκεψη του στα Τρίκαλα.
Όπως είχε αναδείξει το trikalanews.gr με την κατάσταση που είναι το ταρτάν, ελλοχεύει ο κίνδυνος αποκλεισμού των Τρικάλων από Πανελλήνια Πρωταθλήματα στίβου, με ότι αυτό συνεπάγεται για την χειμάζουσα τοπική οικονομία.
Το αίτημα ανακατασκευής του πεπαλαιωμένου με …μπαλώματα και …λακκούβες ταρτάν, τέθηκε στον αρμόδιο Υφυπουργό και απομένει να δούμε αν το αίτημα πέρασε από τον …Δομοκό ή πετάχτηκε σε κάποια στροφή του…