Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Εβδομάδα συλλογής ειδών ατομικής υγιεινής από τον Ιερό Ναό Παναγίας Επισκέψεως Τρικάλων.
Στην ετήσια κίνηση αλληλεγγύης προς τους Φυλακισμένους, προχωρά ο Ιερός Ναός Παναγίας Επισκέψεως Τρικάλων με εβδομαδιαία συγκέντρωση ειδών ατομικής υγιεινής.
Η δράση αλληλεγγύης, ξεκινά αύριο και ολοκληρώνεται την ερχόμενη Κυριακή.
Τα είδη που θα συγκεντρωθούν θα αποσταλούν από την «Διακονία Φυλακισμένων» της Ενορίας Παναγίας Επισκέψεως Τρικάλων στις Φυλακές Τρικάλων και Γρεβενών
Ενδεικτικά είδη που μπορούν να προσφερθούν είναι, ξυραφάκια, αφρός ξυρίσματος, οδοντόβουρτσες, οδοντόκρεμες, σαμπουάν, αφρόλουτρο, σαπούνι κανονικό (όχι κρεμοσάπουνο), σκόνη για πλύσιμο ρούχων στο χέρι, χαρτί υγείας (συσκευασία 2 τεμαχίων), χαρτομάντιλα, τηλεκάρτες, πετσέτες προσώπου, φανέλες ή t-shirt, μεγέθη L, XL, XΧL, (κατά προτίμηση όχι λευκές για να μη λερώνονται εύκολα), εσώρουχα, μεγέθη L, XL, XΧL, κάλτσες αθλητικές και κανονικές, σαγιονάρες-παντόφλες πλαστικές, μεγέθη 41-46, αθλητικά παπούτσια, μεγέθη 41-46
Τα προαναφερόμενα είδη ρουχισμού και υποδημάτων είναι σκόπιμο είτε να είναι καινούργια (τουλάχιστον τα εσώρουχα) είτε σε πολύ καλή κατάσταση.
Η συλλογή θα γίνεται καθημερινά στον Ιερό Ναό πρωί από τις 7.30 έως τις 9.30 το πρωί και το μεσημέρι από τις 4.30 έως τις 7.30 το απόγευμα.
Πληροφορίες, καθημερινά στον Ιερό Ναό, στο τηλέφωνο 2431033671 και στην ιστοσελίδα του Ναού panagiaepiskepsi.gr.