Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Το ερχόμενο Σάββατο χιονοπτώσεις στον Νομό Τρικάλων σύμφωνα με το έκτακτο δελτίο της ΕΜΥ
Πρόσκαιρη επιδείνωση, θα παρουσιάσει ο καιρός, από απόψε και από τα Ν.Δ. της χώρας με ισχυρές βροχές και καταιγίδες και το κύμα της κακοκαιρίας, θα παρουσιάσει περαιτέρω επιδείνωση από την Παρασκευή και από τα Δυτικά με χιονοπτώσεις.
Σύμφωνα με το δελτίο, η Θεσσαλία θα επηρεαστεί το Σάββατο όπου αναμένονται χιονοπτώσεις ακόμη και σε υψόμετρο 400 μέτρων.