Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα την οδική ασφάλεια θα υλοποιήσει ο Δήμος Καρδίτσας σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς».
Το πρόγραμμα «Καν' το σωστά» το οποίο περιλαμβάνει θεωρητική, αλλά και βιωματική εκπαίδευση με τη χρήση προσομοιωτών και άλλων ειδικών μηχανημάτων θα το παρακολουθήσουν μαθητές της Β' Λυκείου των σχολείων του Δήμου, ενώ το απόγευμα της ερχόμενης Τετάρτης από τις 5 το απόγευμα μέχρι και τις 8 το βράδυ στο χώρο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, όπου θα βρίσκονται οι προσομοιωτές θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση ανοικτή για το κοινό.