Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Υποδέχεται τον νέο Μητροπολίτη της με τις πρέπουσες τιμές
Σήμερα το μεσημέρι κλήρος και λαός της Καλαμπάκας, υποδέχονται τον νέο Ποιμενάρχη τους ο οποίος αναλαμβάνει την διαποίμανσή τους αλλά και την διοίκηση της τοπικής Εκκλησίας .
Σαφώς ιστορική μέρα για την Καλαμπάκα που έδωσε «μάχη» για την μονιμοποίηση της Μητροπόλεώς της.
Η έλευση του νέου Ποιμενάρχη μας σηματοδοτεί μια νέα περίοδο που ξεκινά σήμερα για την Μητρόπολη Σταγών και Μετεώρων.
Τον νέο Μητροπολίτη Σταγών και Μετεώρων κ. Θεόκλητο, συνοδεύει ο Μακαριώτατος Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμος, ο οποίος σύμφωνα με πληροφορίες του trikalanews.gr εκδήλωσε την επιθυμία να επισκεφθεί πρώτα φιλική του οικία σε Δημοτικό Διαμέρισμα του Δήμου Πύλης.